Jezte červené maso a uzeniny, je to zdravé

6. října 2019 v 12:30 | Martin Mařák
Zelená rakovina lidstva si pořád vymýšlí nesmysly jakési, aby snad vybudovala celosvětový zelený ráj typu staré dobré Kambodže Rudých Khmerů, nebo tak něco asi. Když člověk občas vidí ty jejich destruktivní nápady vedoucí ke zhoubě lidské civilizace, nezbývá mu nic jiného, než nevěřícně kroutit hlavou a podobně. Třeba to, co potkalo prezidenta České stomatologické komory Romana Šmuclera, je naprosto klasický záhul, no posuďte sami:

"Nedávno jste se vrátil ze Skandinávie. Jak se ve Finsku a Švédsku pustili do záchrany klimatu? Setkal jste se s některými přístupy nebo opatřeními, které vás udivily?

Extrém byl, když nás místní politici vyzývali, abychom jako hlavní odborníci zakázali jíst maso a pít mléko, abychom zlikvidovali klíčový problém, hovězí dobytek. Nic proti veganství, ale odborně je to absurdní jak medicínsky, tak klimatologicky a asi i z hlediska krajiny."

Ta banda zelených fanatiků by asi byla nejraději, kdyby všichni jako stádo poslušných ovcí spásali jen trávu, bez přestání prděli metan a ničili tak planetu Zemi, nebo co, sakra, přičemž, jak je vidět z vědecké studie, na kterou dávám odkaz, nic nedokazuje, že by požívání červeného masa a uzenin v normální míře bylo nějak zdraví škodlivé. Desítka vědců ze sedmi zemí během bádání došla k závěru, že je zbytečné, abychom kvůli ochraně zdraví před rakovinou měnili zvyky v konzumaci červeného masa a uzenin, což v Evropě a severní části amerického kontinentu v průměru představuje tři až čtyři porce týdně. Sláva, můj milovaný krváč ze svíčkové mne nezabije, to jsem si tedy oddechl, ufff. Zmínění učenci podle článku na portálu franceinfo vysvětlují, že poté, co podrobně prozkoumali desítky studií zabývajících se tím, že by omezení konzumace červeného masa mělo snížit úmrtnost na rakovinu o sedm osob z tisíce, došli k závěru, že míra jistoty tohoto tvrzení je slabá, až velmi slabá pro uzeniny a jejich vliv na nemoci kardiovaskulární a cukrovku. "Omezení rizika onemocnění rakovinou, cukrovkou, srdečními a dalšími nemocemi je velmi nepatrné a důkazy jsou nejisté," uzavřel studii Bradley Johnston, profesor epidemiologie na univerzitě Dalhousie v kanadském Halifax, jenž je zároveň ředitelem skupiny NutriRECS, která shrnula a publikovala konečné instrukce.

Hospodin je opravdu velký šprýmař, proto dal Židovi Abrahámovi syna Ismaela, otce všech Arabů, vymyslel a vyhotovil Žida Ježíše, no a nařídil pak archandělu Gabrielovi, aby jednomu z Ismaelových vzdálených praprapravnuků obrazně nafoukal do hlavy Korán. Pak k tomu časem ještě přidal komouše s národními socialisty a protože Mu to ke spokojenosti, zdá se, pořád nestačilo, přišoupl do toho mixu ještě zelené. Jeho smysl pro humor je vskutku Boží...
Zdroje:


Nové doplňující informace z neděle večer:


V deníku The New York Times vyšel článek, ve ktrém je zdůrazněn fakt, že Bradley Johnston stál v minulosti čele výzkumné studie, která se zabývala zpochybňováním škodlivostí nadměrné konzumace cukru a která byla financovaná institutem ILSI (International Life Sciences Institute), což je organismus sponzorovaný nejmocnějšími korporacemi typu Coca-Cola, PepsiCo, či transformací hovězího zabývající se americkou firmou Cargill. Profesor Johnston na svou obhajobu uvádí, že se nejedná o konflikt zájmů, neboť podle platného práva je vyžadováno, aby byl uveden jakýkoliv možný konflikt zájmů za poslední tři roky a již zmiňovaná vědecká práce sice probíhala i v roce 2016, nicméně platba proběhla v roce 2015. Dle zákona se tedy o ní nemusel zmiňovat.

Šéfredaktorka revue Annals of Internal Medicine podpořila práci týmu Bradley Johnstona a zdůraznila, že v revue se neprověřují deklarace jednotlivých vědců a publikační činnost probíhá na bázi vzájemné důvěry. Poukázala také na skutečnost, že konflikt zájmů může být i v druhém táboře, neboť propagátoři tzv. zdravého životního stylu zase píší knihy a organizují ateliéry propagující výživu a stravu postavenou na vegetativní bázi a podobně.


https://www.nytimes.com/2019/10/04/well/eat/scientist-who-discredited-meat-guidelines-didnt-report-past-food-industry-ties.html#click=https://t.co/nXysqvEKa3
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama